dog-1784278.jpg

Ko Jums reikės?

Daikto/žaislo, skanėstų. Tinka bet kurie skanėstai mūsų asortimente. Taip pat šiai užduočiai rekomenduojame naudoti ir šuns sausą maistą – Jūsų šuo juk gali jį ir užsidirbti arba susirasti. Tai itin svarbu, kai augintinis dar jaunas ir mokosi disciplinos, ar pratinasi prie Jūsų, kaip naujo Jo gyvenimo šeimininko, ar kuomet Jūs tampate jau suaugusio šuns šeimininku ir Jums svarbu užmegzti ryšį su keturkoju. Jei renkatės skanėstus, tądien maisto normą galite pamažinti, nes kitaip rizikuojate augintiniui užauginti papildomų kilogramų.

PRADEDAM

  • Iki šio žaidimo starto, Jūsų augintiniui labai vertinga išmokti komandą „lik“ ar „būk“, kad jūs galėtumėt nueiti ir paslėpti daiktus, kol jis tvarkingai ir kantriai palauktų. Priešingu atveju teks dirbti dviems, kad vienas palaikytų augintinį, o kitas – paslėptų.
  • Taip pat šuo jau turi mokėti komandą „ieškok“.
  • Paieška namie. Pasodinat šunį, duodat pauostyti tai, ką turės surasti, nueinate į kitą kambarį ar patalpą, paslepiat daiktą ar maistą (nesikuklinkit ir slėpkit kuo įdomesnėse vietose) ir atėję šalia augintinio, duodat komandą „ieškok“. Pasitikėkit augintiniu, jis tikrai suras. Šuns uoslė neįtikėtinai stipri.
  • Paieška lauke. Galite tai daryti ir laikant augintinį už pavadžio, galite ir palaidą – svarbu žinoti šuns galimybes. Komanda „lik“ arba kitas žmogus laiko, nueinat, paslepiat daiktą/maistą, grįžtat, komanda „ieškok“. Lauke ši užduotis kur kas augintiniui sudėtingesnė, nes blaško ir kiti kvapai. Lauke taip pat labai geras būdas sumaitinti Jūsų šuns sausą maistą, jei šuns valgymo būdas labiau primena "ryjimą" nei valgymą. Išmėčius maistą tam tikru spinduliu visur aplink žolėje, šuo turės gerokai padirbėti, kol viską išrankios. O taip šuo papildomai darbuosis ir miklins savo smegenis. 

Išties neįtikėtina, kiek daug gerų dalykų gali slypėti paprastume! :)

Kodėl tai naudinga? Nes tuo metu dirba šuo ir fiziškai, ir psichiškai. O tuo pačiu – tai labai linksmas žaidimas, kuris turi stiprų motyvatorių – sėkmę suradus! Šunims, kaip ir žmogui, didžiausias motyvatorius – sėkmė. Tad dirbant stebėkit augintinį ir visas užduotis pritaikykit asmeniškai taip, kad pavyktų surasti, būkite partneriais, laimėkite abu!

Jei augintinis moka komandą „lik", drąsiai galite ir patys su augintiniu slėpynių žaisti :) Svarbu nepamiršti, kad tai ir žaidimas Jums su augintiniu, ir Jūsų santykių stiprinimas, ir tuo pačiu puiki iškrova Jūsų šuns kūnui ir protui. Gerai išsidūkęs šuo paskui Jus apdovanos ramiu poilsiu!